Зазнаючи біль при виконанні певних рухів, організм намагається перебудувати руховий стереотип так, щоб болючі зони не включалися в процес життєдіяльності. Так, у людини при тривалому болю у спині вимикається механізм розвороту тулуба під час ходьби. А при нахилі тіла вимикається фаза скорочення прямих м’язів живота і формується новий руховий стереотип, який наперед травмує людське тіло, оскільки вимкнені м’язи він замінює іншими м’язами, не пристосованими для цієї роботи, внаслідок чого будь-який рух для людини стає травматичним. Все наше життя – це історія порушеного здоров’я, але чому? Причина в тому, що коли біль проходить, і м’язи вже готові до роботи – вони вже рефлекторно виключені з руху – людина навчилася обходитися без них. Тому рух, що він виконує, зберігає свою травматичність. Це, у свою чергу, пояснює факт, чому з кожною больовою атакою рух порушується дедалі більше: неправильно працюють суглоби, стискаючи меніски, стискаються судини та нерви, що проходять між м’язами та судинами, погіршується функція внутрішніх органів, оскільки між внутрішніми органами та м’язами є вісцеро-моторні рефлекси. Тому людина старіє раніше, у неї згасає розумова діяльність, втрачається координація рухів, змінюється позитивна емоційна реакція зовнішні події і переважає гнів чи страх.
Етапи відновлення здоров’я Таким чином, для того щоб запустити процес відновлення свого здоров’я, насамперед необхідно:
1. На першому етапі відновити правильний потік інформації, що йде від рецепторів, правильну переробку отриманої інформації та адекватну узгоджену реакцію групи м’язів на отриманий наказ. Але цього замало.
2. На другому етапі весь комплекс описаного рухового акта необхідно включити до складного руху, згідно із законами формування рухового акта. Іншими словами, зробити рухове перенавчання. Для того, щоб детально розібратися в поломках свого здоров’я, важливо зрозуміти в деталях найслабші ланки м’язово-скелетної системи.
Сайт створено студією STUDIAWEB