КІНЕЗІОЛОГІЧНИЙ МАСАЖ

Традиційний медичний масаж не вирішує основну проблему – пошуку причин больових відчуттів. І тут на допомогу приходить кінезіомасаж, який має виконувати п’ять основних завдань, що дають нам головні переваги для повноцінного відновлення здоров’я.

Перше завдання кінезіомасажу – виявлення корисності масажного впливу та причини болю. Кінезіологія дозволяє визначити причини больових відчуттів, які можуть бути пов’язані з:

а) ураженням соматичної нервової системи і тоді масаж – механічна активація – даватиме позитивний, стійкий результат;

б) ураженням вегетативної нервової системи, як наслідок дисфункції внутрішніх органів. У такому разі механічна робота марна, поки за допомогою лікаря-кінезіолога не буде відновлено функцію вегетативної нервової системи.

Біль з якою прийшов пацієнт може мати різну причину: механічний біль, емоційний, метаболічний. Відчуття локалізації болю будуть абсолютно однакові. І зрозуміти причину непросто. Кінезіологія дозволяє дізнатися, що біль провокує?

В першу чергу кінезіомасаж працює з механічним болем, який є ураженням соматичної нервової системи, і змінюється інтенсивністю залежно від різного положення тіла.

Периферична нервова система – система провідників, які проводять імпульси. Якщо цей імпульс перетиснутий, у м’яза виникає гіпотонія, гіпостезія та гіпорефлексія. Спазм м’яза – це ознака того, що м’яз щось компенсує. Щоб зняти спазм, треба знайти місце, яке цей спазм провокує.

Але трапляються й емоційні причини болю. На цьому тлі часто не вистачає дихання, виникають головні болі та болі в плечових суглобах.

Існують меридіональні причини болю – коли у пацієнта виражений часовий діапазон виникнення болю. Такий пацієнт каже: «У мене плече болить лише вночі, коли я засинаю.

А якщо людина поїла і відразу все болить, або вона взагалі намагається не снідати: «Як співаємо, відразу спина болить», значить порушено метаболізм – біохімічні причини болю. І просто масажем допомогти йому неможливо.

У разі емоційних, меридіональних чи біохімічних причин болю необхідно проходити повноцінне обстеження. Кожний м’яз і орган мають свої рефлекси, що відбиваються на роботі скелетних м’язів, коли можна поліпшити лімфовідтік, кровопостачання і зняти емоційні стани, пов’язані з конкретним м’язом, з конкретним органом.

Друге завдання кінезіомасажу – пошук слабкої ланки.

Працюючи з порушеннями соматичної нервової системи першому плані виходить питання визначення пріоритетного регіону поразки – слабкої ланки у системі організму, і кінезіологічний масаж виконує це завдання з допомогою візуальної діагностики чи специфічними провокаціями в патерні кроку.

Візуальна діагностика дозволяє порівняти нормальний стереотип із поточним становищем у тілі пацієнта та виявити причину виникнення болю.

Паттерн кроку – правильний стереотип ходьби – критерій правильно скоєного руху та показник порушення руху.

Якщо під час виконання руху (ходьбі) спина виконується атипове, неправильне чи додатковий рух, отже правильне рух десь не виконалося. Наприклад, якщо великий сідничний м’яз не скорочується, то людина здійснює рух кроку не в тазостегновому суглобі, а в поперековому відділі хребта. Піднімає ногу разом із тазом квадратним м’язом попереку. І тоді поперековий відділ хворітиме, а в тазостегновому суглобі розвиватиметься коксартроз. Чи є в такому разі сенс активно масажувати і так укорочені м’язи попереку?

Кінезіологія дозволяє оцінити адаптацію організму до навантаження. Знайти причину болю, що виникає у стані руху.

Третє завдання – підібрати метод лікування. М’яз може бути гіпотонічний:

1) на периферичному рівні ураження (коли сам м’яз не може працювати) в ній можуть бути:

· тригерні точки;

· фасціальне укорочення;

· нестабільність місць прикріплення.

2) на сегментарному рівні ураження – здавлений нерв у якомусь регіоні тіла, і тоді треба працювати з м’язами цього рівня (наприклад, з м’язами тазу, щоб відновити роботу м’язів стопи, щоб пройшов біль у шиї).

3) на центральному рівні – у роботі м’язово-фасціальних ланцюгів, як єдиній системі взаємодії кістково-м’язових ділянок напруги та натягу.

Методи кінезіомасажу дозволяють відновлювати м’язи та зв’язки саме тими прийомами, які в даний момент потрібні на кожній окремій ділянці глобальної системи нашого організму.

Четверте завдання кінезіомасажу – оцінити ефективність терапії.

Все що робиться в рамках кінезіології загалом, і кінезіомасажу зокрема, перевіряється ще раз за допомогою біологічного зворотного зв’язку з організмом – мануальним м’язовим тестуванням. Такий метод роботи наочно показує, чи приносить наш вплив користь та відновлення організму.

П’яте завдання – перенавчання рухового стереотипу. Якщо пацієнт при ходьбі неправильно включає м’язи, то такою ходьбою він руйнує всю роботу масажиста. Потрібно допомогти зрозуміти та навчити людину як правильно сидіти, як стояти, як рухатися. Необхідно сформувати правильний рух, щоб проблем із здоров’ям більше не виникало.

Людський організм так улаштований, що якщо є проблемний м’яз, організм підлаштовується під проблему, ізолює її, щоб хворий м’яз не включався в рух – так виникає неправильний стереотип руху. Усього за 21 один організм набуває нової, здорової звички руху.

Кінезіомасаж у порівнянні з класичним масажем дозволяє виявляти причину болю, навіть якщо вона розташована в іншому регіоні тіла, надавати підтримуючу дію соматичній нервовій системі при лікуванні більш глибинних і складних причин болю, а також налаштовувати організм після лікування на правильну і тривалу роботу з самовідновлення.

Сайт створено студією STUDIAWEB